08.08 \ Niedziela \ godz. 14:00

Legenda Radmoru – oprowadzanie po wystawie

Ponad siedemdziesiąt lat historii komunikacji radiowej, technika, wzornictwo przemysłowe – to nie tylko opowieść o gdyńskim przedsiębiorstwie, to opowieść o ludziach, którzy zbudowali jego legendę. Jak to się stało, że sprzęty z logiem Radmoru służyły płetwonurkom i trafiły do domu przeciętnego Kowalskiego? Co mają wspólnego miłośnicy czystego brzmienia z lat 80. i kolej? I dlaczego hi-fi 5100 stał się obiektem pożądania Polaków? Podczas oprowadzania kuratorskiego po wystawie “Legenda Radmoru”, Dariusz Małszycki, opowie o tym jak połączono najlepsze polskie wzornictwo przemysłowe i nowoczesność, i o tym jak firma z Trójmiasta zapisała się w historii naszego kraju jako jeden z czołowych producentów urządzeń łączności.

Wydarzenie towarzyszy wystawie “Legenda Radmoru”.