Muzeum w terenie: Oksywska Kolej Nadbrzeżna – spacer historyczny

W 2021 roku przypada 80. rocznica otwarcia jedynej wojskowej linii kolei wąskotorowej, jaka istniała w Gdyni. Była to wybudowana przez Niemców na plaży pod Kępą Oksywską Oksywska Kolej Nadbrzeżna, nazywana przez okupanta prześmiewczo „Ekspresem Kaszubskim”.

Co znajdowało się na terenach Oksywia i Babich Dołów w okresie II wojny światowej? Jaką funkcję pełniła linia kolei wąskotorowej przebiegająca plażą? W jaki sposób została zbudowana? Czy współcześnie w terenie można znaleźć jej ślady? Tę niezwykle tajemniczą historię poznamy podczas spaceru w ramach cyklu „Muzeum w terenie”, szlakiem dawnej wąskotorówki. A poprowadzi nas Dawid Gajos z Działu Historycznego Muzeum Miasta Gdyni.

Miejsce i dzień spotkania: Bulwar Oksywski, poniżej wejścia na plażę GDY 5 przy
ul. Osada Rybacka 3; 2 grudnia 2021 r. o godzinie 10:00.

Trasa wędrówki, licząca około 4 kilometry, będzie prowadziła bulwarem nadmorskim oraz plażą, a zakończy się na pętli autobusowej Babie Doły Plaża.

02.12.2021 Czwartek
Dla wszystkich Dla wszystkich
Zapisy Zapisy
Poza MMG Poza MMG

Formularz zapisu

Muzeum w terenie: Oksywska Kolej Nadbrzeżna – spacer historyczny

Pozostało wolnych miejsc: 2

• Proszę wprowadzić wartośc pomiędzy 1 a 2.
    Dotyczy zarówno dzieci jak i opiekunów.
  • Dotyczy zajęć przeznaczonych dla osób niepełnoletnich. Oddziel przecinkiem jeśli dzieci jest więcej.
  • Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do zawarcia i wykonania umowy oraz wypełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa. W przypadku, gdy podanie danych osobowych nastąpiło na podstawie Państwa zgody, ich podanie jest dobrowolne, ale ich niepodanie uniemożliwia korzystanie z usługi. Przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • W razie pytań lub wątpliwości, skontaktuj się z Ośrodkiem Edukacji - tel. 58 / 662 09 35/36/37.