Stylowe kamienice. O gdyńskiej architekturze niemodernistycznej – wykład online w ramach edukacyjnego cyklu Perły

Gdyńskie Śródmieście znane jest ze swojej modernistycznej architektury. Co jednak wiadomo na temat pozostałych, równie ciekawych, a mniej docenianych kamienic w centrum miasta?

Podczas wykładu online z cyklu „Perły –  Stylowe kamienice. O gdyńskiej architekturze niemodernistycznej” Patrycja Wójcik zwróci uwagę na atrakcyjne wizualnie budynki mieszkalne, które są często pomijane w licznych opracowaniach. Planowany na 24 czerwca wykład online będzie okazją do zapoznania się z bogatym przekrojem stylistycznym architektury jaki oferuje gdyńskie centrum.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację na stronie www.muzeumgdynia.pl. Każdy uczestnik otrzyma link do wykładu najpóźniej godzinę przed planowanym wydarzeniem.

Spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00. Administrator spotkania będzie wpuszczał uczestników wykładu od godziny 16:50 do 17:00. Odbiorcy proszeni są o wyciszenie mikrofonów i wyłączenie kamer. Wszelkie pytania można zadawać za pośrednictwem czatu. Po zakończonym wykładzie, rozpocznie się dyskusja. Będzie to doskonały moment by spytać prowadzącą o dodatkowe kwestie związane z tematem. Spotkania nie można nagrywać i fotografować.

„Perły” to cykl wykładów ukazujących różnorodność stylistyczną architektury niemodernistycznej w Gdyni. Wykłady skierowane są do wszystkich osób powyżej 15 roku życia, a w szczególności do miłośników Gdyni, badaczy architektury oraz historyków. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w wybrane czwartki o godzinie 17:00, poprzez platformę ZOOM.

Patrycja Wójcik – absolwentka historii sztuki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Zakres jej zainteresowań obejmuje architekturę średniowieczną, ze szczególnym uwzględnieniem gotyku ceglanego i francuskiego gotyku płomienistego (flamboyant) oraz architekturę po roku 1920. Animatorka kultury związana z Muzeum Miasta Gdyni, obecnie specjalistka do spraw edukacji szkolnej w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni. Zaangażowana w działalność na rzecz teatru oraz projektów o tematyce historii sztuki skierowanych do najmłodszych.

24.06.2021 Czwartek

Formularz zapisu

Pozostało wolnych miejsc: 34

• Proszę wprowadzić wartośc pomiędzy 1 a 34.
    Dotyczy zarówno dzieci jak i opiekunów.
  • Dotyczy zajęć przeznaczonych dla osób niepełnoletnich. Oddziel przecinkiem jeśli dzieci jest więcej.
  • Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do zawarcia i wykonania umowy oraz wypełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa. W przypadku, gdy podanie danych osobowych nastąpiło na podstawie Państwa zgody, ich podanie jest dobrowolne, ale ich niepodanie uniemożliwia korzystanie z usługi. Przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • W razie pytań lub wątpliwości, skontaktuj się z Ośrodkiem Edukacji - tel. 58 / 662 09 35/36/37.