18.02 \ Czwartek \ godz. 17:00

[ONLINE] Perły: Style narodowe w architekturze międzywojennej Gdyni

\ Dla dorosłych
\ Dla wszystkich

Style narodowe zajmują szczególne miejsce w architektonicznym pejzażu Gdyni. W pierwszych latach po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, pełniły rolę narzędzia w budowaniu narodowej tożsamości Pomorza, torując drogę modernistycznej wizji nowoczesnego miasta na miarę XX wieku. O gdyńskiej odsłonie stylów narodowych, opowie historyczka sztuki Agnieszka Drączkowska.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Perły” – wykładów w Muzeum Miasta Gdyni skierowanych do miłośników gdyńskiej architektury, a  w szczególności do studentów kierunków historyczno – artystycznych.

Podczas wykładów ukazana zostanie gdyńska architektura z tej drugiej, niemodernistycznej strony. Istotą spotkań będzie poznanie drogi, która doprowadziła do wykształcenia się modernizmu w Gdyni oraz drogi, którą architektura gdyńska przebywa od czasów powojennych do dziś.

Na wykład obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie Muzeum Miasta Gdyni.

Fot. Roman Morawski, “Willa Jana Englichta przy ul. Bolesława Prusa”