Pionierzy na ul. Świętojańskiej – spacer szlakiem innowacyjnych rozwiązań architektonicznych z tłumaczeniem na język migowy (PJM)

Czy wiecie w którym budynku pojawiła się pierwsza winda w Gdyni, która z kamienic zwana jest pierwszą kamienicą funkcjonalistyczną oraz gdzie znajdował się pierwszy schron obrony przeciwlotniczej i gazowej (O.P.L.G.)? 26 czerwca poznamy odpowiedzi na te i inne pytania, podczas godzinnego spaceru tłumaczonego na Polski Język Migowy.

Spotkamy się o godzinie 15:00 przed budynkiem Muzeum Miasta Gdyni, aby wspólnie wyruszyć na ulicę Świętojańską, zainspirować się miastem z morza i marzeń oraz zobaczyć jakie pionierskie rozwiązania oferowała gdyńska architektura lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku.

„Pionierzy na ul. Świętojańskiej” to spotkanie poświęcone jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Gdyni, odbywa się w ramach cyklu „Dostępna Sobota” i jest dostosowane do potrzeb osób niesłyszących i niedosłyszących.

Będzie to też wyjątkowa okazja do odwiedzenia wnętrz budynków, które na co dzień są niedostępne dla przechodniów. Spacer poprowadzi Gosia Bujak –  gdynianka, animatorka Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy na stronie www.muzeumgdynia.pl.

Wszelkie pytania dotyczące najbliższych spotkań  można kierować do koordynatorki „Dostępnej Soboty” Gosi Bujak mailowo: m.bujak@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35.

26.06.2021 Sobota
Dla dorosłych Dla dorosłych
Dla wszystkich Dla wszystkich

Formularz zapisu

Pozostało wolnych miejsc: 8

• Proszę wprowadzić wartośc pomiędzy 1 a 8.
    Dotyczy zarówno dzieci jak i opiekunów.
  • Dotyczy zajęć przeznaczonych dla osób niepełnoletnich. Oddziel przecinkiem jeśli dzieci jest więcej.
  • Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do zawarcia i wykonania umowy oraz wypełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa. W przypadku, gdy podanie danych osobowych nastąpiło na podstawie Państwa zgody, ich podanie jest dobrowolne, ale ich niepodanie uniemożliwia korzystanie z usługi. Przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • W razie pytań lub wątpliwości, skontaktuj się z Ośrodkiem Edukacji - tel. 58 / 662 09 35/36/37.