17.10 \ Sobota \ godz. 16:00

Projekt + Marta Flisykowska: Projektowanie Przyszłości

\ Dla wszystkich
PROJEKT+, to cykl spotkań, który poświęcony będzie twórczości projektantów, którzy wpływają na nasze otoczenie, a ich pomysły oraz projekty są odpowiedzią na współczesne potrzeby.
Jak nauka czerpie ze sztuki a sztuka z nauki? Ile w sztuce technologii? Po co komu fantastyka naukowa? Gdzie w tym wszystkim projektowanie?
Marta Flisykowska zaprezentuje i opowie o wystawach i projektach poświęconych tematyce przyszłości i nie tylko. Prezentacja będzie się opierała na studium przypadku projektów jej realizacji oraz przykładów ze świata sztuki i nauki. Poruszane będą tematy technologiczne (np druk 3d, cyfrowa produkcja), materiałowe, współpraca z nauką i biznesem (art&science) oraz wpływ czynników socjokulturowych na ich odbiór i efekt końcowy. Podczas spotkania zaprezentowane będą także niepublikowane do tej pory informacje związane z procesem powstawania, trudnościami technologicznymi i realizacyjnymi.
Będzie to rzadka okazja, żeby poznać szczegóły projektów od kuchni a także zadać pytania.
Bio:
Prof ASP, dr hab Marta Flisykowska
Artysta, badaczka wykładowczyni. Interesuje ją pierwiastek ludzki w polu działania techniki. W swojej pracy twórczej jak i badawczej stosuje metodę eksperymentu i spekulacji. Ważna dla niej jest intuicja, wyobraźnia i estetyka. Łączy to z badaniami nad kodem kulturowym i jego materializacją . Wykorzystuje swoją fascynację kosmosem i futurologią w projektach, wystawach i publikacjach.
Zwolenniczka interdyscyplinarności, łączy nauki społeczne z wiedzą techniczną i odnosi to do kultury materialnej. Jej kuratorskie wystawy dotyczą projektowania spekulatywnego – projektowania przyszłości: m.in “Infuture Food Lab” zrealizowane z Infuture Institute, Tesco Polska, “Bionanoceluloza – design lab” zrealizowana z BOWIL Biotech i Centrum Designu Gdynia. Wystawa “We need more space” odbyła się pod patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej była pierwszą i największą interdyscyplinarną wystawą o współczesnym polskim sektorze kosmicznym. Flisykowska wydała także monografie “Design For The Future” która jest podsumowaniem kilkuletniej pracy nad tematyką przyszłości.
Laureatka m.in. Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury 2014, 2017, Stypendium Ministra Kultury Młoda Polska 2015. Członkini Stowarzyszenia Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego. Jej prace były wystawiana na najważniejszych międzynarodowych targach i festiwalach.​
Prywatnie uwielbia góry, jazdę na rowerze oraz sci-fi.

UWAGA! Aby wziąć udział w wydarzeniu Muzeum Miasta Gdyni, zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, należy poczynić trzy kroki:

• Przed wzięciem udziału w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Miasta Gdyni prosimy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem dostępnym pod linkiem https://tinyurl.com/y6mz6tt2.
  • Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy. Formularz zapisów dostępny jest pod wszystkimi wydarzeniami na stronie muzeumgdynia.pl/wydarzenie.
  • Przed wejściem do Muzeum Miasta Gdyni na wydarzenia należy wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia uczestnika dostępne pod linkiem https://tinyurl.com/y3dyfjq3.
  • W przypadku innych obostrzeń są one wymienione w opisie wydarzeń.
  • Wszystkie wydarzenia posiadają ograniczoną liczbę odbiorców z powodów bezpieczeństwa.

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w Muzeum Miasta Gdyni w okresie epidemii