19.05 \ Wtorek \ godz. 18:00

Przybor przechodzi w piąty wymiar – warsztaty z gry na basie!

\ Dla dzieci
\ Dla wszystkich

Warsztat muzyczny z gry na instrumentach perkusyjnych, to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu w domu wspólnie z najmłodszymi. Dzięki warsztatom zarówno dzieci, jak i rodzice będą mieli okazje do oderwania się od domowej codzienności i wspólnie z perkusjonistą Sławomirem Porębskim odkryć muzykę w najbliższym nam otoczeniu. Sławomir Porębskijest współzałożycielem, członkiem, liderem szeregu zespołów, między innymi: No Limits, Leszcze, Ikenga, Hello, RAS PADDY & THE ROCKAS, Orquesta Samba Picante, Himeros, CAFE Y SON, Dżembersi, Ebanakoma. Jest związany z gdyńską sceną alternatywną, o której więcej informacji można znaleźć w katalogu lub na wystawie stałej Muzeum Miasta Gdyni.

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na nowy mini cykl „Obiekt”! Wysłaliśmy Olgę Lewandowską z Ośrodka Edukacji na zwiady na wystawę „Gdynia – Tel Awiw”. W efekcie powstały dwa króciutkie oprowadzania. Można powiedzieć „z pierwszej ręki”, ponieważ Olga nagrała cały materiał za pomocą telefonu.

Każde z nagrań dotyczy konkretnego obiektu niedawno otwartej wystawy. Podczas pierwszego oprowadzania przyjrzymy się grafikom autorstwa Janusza Marii Brzeskiego.

Cykl został zainspirowany krótkimi oprowadzaniami, które stworzyliśmy w ramach akcji „Wpadnij do nas … online” organizowanej przez Gdynia Rodzinna, dziękujemy za zaproszenie i pozdrawiamy!

Warsztaty poprowadzi legenda gdyńskiej sceny alternatywnej – Tomasz Przyborowicz – związany m.in z historią z No Limits, Łyczacza, Keepin’ Tradition Jazz Quartet oraz niezależną inicjatywą artystyczną Off & Bach.

Współpracował sesyjnie z m.in. Teatrem Muzycznym w Gdyni, Capellą Gedanensis, Grace Gospel Choir, zespołami: Groovekojad, HA-DWA-O!, Apteka, Ziętek Band, Made in Heaven, Hevelius Brass i wieloma artystami solowymi.

TRANSMISJA ODBĘDZIE SIĘ NA KANAŁACH
muzeummiastagdyni.pl