10.12 \ Piątek \ godz. 17:00

Spotkanie podsumowujące Rok Tadeusza Wendy ODWOŁANE

\ Dla wszystkich
\ Zapisy

INFORMUJEMY, ŻE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD MUZEUM MIASTA GDYNI, SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE ROK TADEUSZA WENDY ZOSTAŁO ODWOŁANE.

ZA WSZELKIE UTRUDNIENIA SERDECZNIE PRZEPRASZAMY.

_

Rok 2021 powoli dobiega końca. To dla nas niezwykły czas. W końcu został Rokiem Tadeusza Wendy, wybitnego gdyńskiego inżyniera. Poznaliśmy go bliżej. To właśnie Wenda zaprojektował gdyński port, wraz z którym rozwinęło się miasto. Szereg działań i wydarzeń mających miejsce w ciągu ostatnich miesięcy, pozwoliło nie tylko na zebranie i uporządkowanie informacji o inżynierze, ale również sprawiło, że poznaliśmy wiele nowych, wyjątkowych faktów zarówno z jego życia zawodowego, jak i prywatnego.

Podsumujmy wspólnie ten rok i porozmawiamy o tym co udało się nam dowiedzieć o Tadeuszu Wendzie. W spotkaniu prowadzonym przez Marzenę Bakowską oprócz przedstawicieli władz miasta Gdyni, Zarządu Portu Gdynia oraz Muzeum Miasta Gdyni udział wezmą również goście specjalni: wnuczka Tadeusza Wendy – Hanna Wenda-Uszyńska, wnuczka Eugeniusza Kwiatkowskiego – dr Julita Maciejewicz-Ryś, a także Dagmara Płaza-Opacka i prof. Zbigniew Opacki – autorzy przygotowywanej na 2023 rok biografii inżyniera Tadeusz Wendy.