07.11 \ Niedziela \ godz. 14:00

Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

\ Dla dzieci
\ Dla wszystkich
\ Dzieci z opiekunem
\ Wejście biletowane
\ Zapisy

Jesienne popołudnia, gdy za oknem robi się coraz ciemniej, nie nastrajają do wyjścia z domów. Ale można inaczej! Wybierzcie się z nami na oprowadzanie po najnowszej wystawie „Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej”. Do świata pełnego barw i przedziwnych stworów wprowadzi was Tomasz Sosnowski.

Nasza wystawa to dziesięć modułów prezentujących oryginalne ilustracje autorstwa Bożeny Truchanowskiej. Na pewno widzieliście je już w książkach dla dzieci. A może pokazali je wam wasi rodzice lub dziadkowie? Ilustracje pokazują cały wachlarz technik stosowanych w latach 60., 70. i 80. XX wieku. To niezwykła okazja do ich analizowania, porównywania, a przede wszystkim – podziwiania.

Decyzja o podziale na dziesięć modułów to celowy zabieg edukacyjny. Eksplorując kolejne sekcje,  poznamy różne  gatunków roślin i zwierząt, odnajdziemy detale ukryte w przestrzeni wystawy, wyobrazimy sobie to, co nierealne, zaobserwujemy etapy powstawania obrazu, a nawet nauczymy się, czym jest perspektywa. Przekonamy się również, że w świecie ilustracji wszystko jest możliwe.

Wizyta w muzeum stanie się wielką przygodą dla każdego. Dla dużych i małych! Na naszej wystawie można zdjąć buty i biegać boso, można skakać i szaleć, ale też położyć się i wyciszyć, nasłuchiwać dźwięków, a później zasnąć i wyruszyć w cichą, senną wyprawę po ilustracjach Bożeny Truchanowskiej.