20.06 \ Sobota \ godz. 11:00

Święto Morza! Biało na białym – rodzinne warsztaty malarskie online

\ Wejście bezpłatne

Co może być białe? Mleko, śnieg, chmury, wiersze, muszle, niedźwiedzie polarne. Czy białe mogą być miasta? Jak najbardziej, zwłaszcza kiedy tak jak w Gdyni i Tel Awiwie króluje w nich modernizm – budynki o prostych geometrycznych kształtach i jasnych barwach. W modernizmie unika się zdobień: zamiast skomplikowanymi wzorami, można nacieszyć oko ciekawym materiałem z którego zbudowano dany dom czy kamienicę.

Zainspirowani tym podejściem, zapraszamy całą rodzinę 20 czerwca 2020 o godzinie 11:00 na stronę facebook.com/muzeummiastagdyni, gdzie zostaną udostępnione malarskie warsztaty na których wspólnie stworzymy obraz używając tylko białych materiałów. Jako, że tego dnia obchodzimy Święto Morza, nie zabraknie też różnych skarbów znalezionych na gdyńskiej plaży.

Prowadzenie: Olga Lewandowska

Fot. Wacław Szczeblewski i jego uczniowie / ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni