23.06 \ Wtorek \ godz. 12:00

Tata – Fotograf – warsztat Piotra Manasterskiego z fotografii otworkowej

\ Wejście bezpłatne

W domowych warunkach, z czynnym udziałem dzieci Tata-Fotograf pokaże jak pudełko po butach zamienić w aparat do fotografii otworkowej, czyli camerę obscurę. Zobaczymy odwrócony obraz na matówce z kalki technicznej i naświetlimy oraz wywołamy prawdziwe zdjęcie na papierze fotograficznym. Za pracownię posłuży nam kuchnia i łazienka, a troje małych asystentów choć jest pełnych zapału do eksperymentów, gwarantują tylko jedno: uda się albo się nie uda 😉

Piotr Manasterski to były fotoreporter Gazety Wyborczej i Dziennika Bałtyckiego. Przez prawie 10 lat dokumentował spektakle i życie pozasceniczne Teatru Muzycznego w Gdyni, fotografując takie spektakle jak: Shrek, Notre Dame de Paris, czy Chłopi.
Jego zdjęcia teatralne, ślubne i portretowe były nagradzane w konkursach Gdańsk Press Photo.

Jako prawdopodobnie pierwszy polski fotograf może pochwalić się swoim zdjęciem wyświetlanym na wielkoformatowym billboardzie na Times Square w Nowym Jorku. Do reklamy biura turystycznego Archaeological Paths wykorzystano portret światowej sławy archeologa doktora Zahi’ego Hawass’a wykonany przez Piotra na tle Sfinksa w Gizie.

Prywatnie mąż dziennikarki Radia Gdańsk Magdy Manasterskiej i tata ich trojga dzieci: Zosi, Jasia i Emilki. Gdynianin i miłośnik Gdyni od urodzenia.

TRANSMISJA na facebook.com/muzeummiastagdyni
www.muzeumgdynia.pl