Technologia. Eryka i Jan Drostowie. Polskie Projekty Polscy Projektanci – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Eryka i Jan Drostowie, mistrzowie polskiej prasówki, potrafili znakomicie wykorzystać pozorne ograniczenia i słabości technologii szkła prasowanego. Podkreślali miękkość materiału, nie bali się eksperymentować z kolorem. Stworzyli nie tylko całkowicie nowy asortyment szklanych wyrobów produkowanych przez Hutę Szkła Gospodarczego „Ząbkowice”, ale i dekoracje, które odpowiadały potrzebom ówczesnych odbiorców. Niedzielne oprowadzanie to wyjątkowa możliwość, aby poznać historię huty „Ząbkowice” i sekrety szkła prasowanego.

Wydarzenie w ramach wystawy „Eryka i Jan Drostowie” z cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci.

Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A
Bilety: Oprowadzanie jest wliczone w cenę biletu do Muzeum (normalny: 10 zł, ulgowy: 5 zł, rodzinny: 15 zł, dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny); obowiązują zapisy; liczba miejsc ograniczona;

Prowadzenie: Anna Śliwa
Kuratorki: Barbara Banaś, Marta Borowska-Tryczak, Anna Śliwa
Współorganizatorem wystawy „Eryka i Jan Drostowie. Polskie Projekty Polscy Projektanci” jest Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

10.10.2021 Niedziela
Dla wszystkich Dla wszystkich
Wejście biletowane Wejście biletowane

Formularz zapisu

Pozostało wolnych miejsc: 18

• Proszę wprowadzić wartośc pomiędzy 1 a 18.
    Dotyczy zarówno dzieci jak i opiekunów.
  • Dotyczy zajęć przeznaczonych dla osób niepełnoletnich. Oddziel przecinkiem jeśli dzieci jest więcej.
  • Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do zawarcia i wykonania umowy oraz wypełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa. W przypadku, gdy podanie danych osobowych nastąpiło na podstawie Państwa zgody, ich podanie jest dobrowolne, ale ich niepodanie uniemożliwia korzystanie z usługi. Przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • W razie pytań lub wątpliwości, skontaktuj się z Ośrodkiem Edukacji - tel. 58 / 662 09 35/36/37.