03.07 \ Piątek \ godz. 17:15

Woda, piasek i… architektoniczny spacer po Gdyni i Tel Awiwie

\ Wejście bezpłatne

W imieniu miasta Gdyni, serdecznie zapraszamy w ramach cyklu “Spotkania z modernizem” na wykład: Weroniki Szerle – historyczki sztuki, badaczki modernizmu

Tytuł wykładu:
“Woda, piasek i… Architektoniczny spacer po Gdyni i Tel Awiwie”

UWAGA: transmisja onlline będzie realizowana na kanale YouTube Gdyńskiego Szlaku Modernizmu oraz fanpage (FB/modernizmgdyni)
Link do transmisji opublikujemy 1 lipca.

Wprowadzenie:
Gdynia – „polska brama na świat” i Tel Awiw – „pierwsze miasto hebrajskie”, to miasta nadmorskie o podobnej historii powstania. Zrodzone z marzeń, budowane na piasku z wizjonerskim rozmachem, szybko stały się światowymi symbolami architektury modernistycznej. Mimo iż dzieli je 3000 kilometrów, łączy dużo więcej, niż wskazuje na to ten dystans. Podczas prelekcji przyjrzymy się obu miastom z perspektywy turystki poszukującej architektonicznych smaczków, badaczki analizującej elementy i detale modernistycznych budynków, wreszcie entuzjastki klimatu i genius loci Gdyni i Tel Awiwu.