14.07 \ Wtorek \ godz. 18:00

Z bliska: “Na salonach” – krótko o dawnym Hotelu Bristol w Gdyni

\ Dla wszystkich
\ Wejście biletowane

Z bliska – cykl o obiektach i miejscach

Każdego dnia na swojej drodze mijamy wiele pozornie przeciętnych obiektów architektonicznych. Tymczasem kiedy im się lepiej przyjrzeć, zaskakują pięknym wykończeniem, intrygującym detalem czy szczegółem wskazującym na ich ciekawą historię. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na cykl krótkich spacerów, na których będziemy mieli okazję przyjrzeć się tym wszystkim perełkom z bliska. W każdy wtorek o godzinie 18:00 opublikujemy film o wybranym motywie w gdyńskiej architekturze.
Muzeum Miasta Gdyni serdecznie zaprasza wszystkich miłośników architektury na krótkie opowiadanie o budynku dawnego Hotelu Bristol.

„Pierwszorzędny dom, pokoje stale zaopatrzone w ciepłą wodę i centralne ogrzewanie. Winiarnia i restauracja”. Tak reklamował się Hotel Centralny, w wybudowanej przez rodzinę Skwierczów kamienicy przy ulicy Starowiejskiej. Podczas wojny nazwę zmieniono na Hotel – Zentral Gotenhafen, jednak po wojnie przywrócono starą nazwę. Jak Hotel Centralny stał się Hotelem Bristol?

Zachęcamy do posłuchania przygotowanego przez pracowniczkę Muzeum Miasta Gdyni krótkiego materiału dotyczącego jednego z najbardziej luksusowych hoteli w Gdyni.

Film z wydarzenie zostanie opublikowany na stronie: