21.07 \ Wtorek \ godz. 18:00

Z bliska: “Patrz pod nogi” – Ulica Warszawska i jej detale

\ Dla wszystkich
\ Wejście biletowane

Z bliska – cykl o obiektach i miejscach

Każdego dnia na swojej drodze mijamy wiele pozornie przeciętnych obiektów architektonicznych. Tymczasem kiedy im się lepiej przyjrzeć, zaskakują pięknym wykończeniem, intrygującym detalem czy szczegółem wskazującym na ich ciekawą historię. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na cykl krótkich spacerów, na których będziemy mieli okazję przyjrzeć się tym wszystkim perełkom z bliska. W każdy wtorek o godzinie 18:00 opublikujemy film o wybranym motywie w gdyńskiej architekturze.

Tym razem odwiedzimy Ulice Warszawską w Gdyni. Pod numer budynku 4 odkryliśmy wyjątkowa posadzkę w łazience. Jest to dokonały powód do rozmowy o modernistycznych posadzkach (gorsecikach czy iryskach). Ich obecność nadawała współczesnego i modernistycznego charakteru. Gdyńskie klatki schodowe i mieszkania to doskonały przykład użycia tych malutkich płytek.

Zapraszamy Państwa do wspólnych odwiedzin !!!

Film z wydarzenie zostanie opublikowany na stronie: