07.07 \ Wtorek \ godz. 18:00

Z bliska: „Powrót do domu” czyli „Małe rybki”

\ Dla wszystkich
\ Wejście biletowane

Z bliska – cykl o obiektach i miejscach

Każdego dnia na swojej drodze mijamy wiele pozornie przeciętnych obiektów architektonicznych. Tymczasem kiedy im się lepiej przyjrzeć, zaskakują pięknym wykończeniem, intrygującym detalem czy szczegółem wskazującym na ich ciekawą historię. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na cykl krótkich spacerów, na których będziemy mieli okazję przyjrzeć się tym wszystkim perełkom z bliska. W każdy wtorek o godzinie 18:00 opublikujemy film o wybranym motywie w gdyńskiej architekturze.

Są ważnym elementem herbu, podstawowym składnikiem wielu lokalnych potraw, gwiazdami Akwarium Gdyńskiego. Ryby są nieodłącznie związane z miejskim krajobrazem. Nic więc dziwnego, że są również bohaterkami aż dwóch pomników znajdujących się na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego. Podczas pierwszego nagrania przyjrzymy się z bliska „Małym Rybkom” czyli kopii rzeźby „Powrót do domu”. Gdzie znajduje się jej oryginał? Kto go wykonał i dlaczego? Na te i wiele innych pytań odpowie Olga Lewandowska z Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni.

Film z wydarzenie zostanie opublikowany na stronie: