27.07 \ Wtorek \ godz. 10:00

Zielona wyspa – warsztaty z sadzenia nadmorskiego rokitnika dla dzieci w wieku 6 – 12 lat z opiekunem

\ Dzieci z opiekunem
\ Wejście bezpłatne

Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Emigracji ponownie łączą siły! W ramach cyklu „Muzea na warsztat” przez całe wakacje, w każdy wtorek i czwartek od 10:00 do 15:00, spotykamy się na placu przy ulicy Zawiszy Czarnego, aby dowiedzieć się więcej na temat naszego środowiska oraz wspólnie stworzyć niezwykłe i ekologiczne pamiątki prosto znad morza. Mile widziane dzieci w każdym wieku!

27 lipca zajmiemy się jedną z najpiękniejszych nadmorskich roślin – rokitnikiem.
Dowiemy się o leczniczych właściwościach rośliny, zadbamy o jej sadzonkę, stworzymy doniczkę oraz zasadzimy w niej rokitnika. Co najważniejsze, każdy uczestnik warsztatów zabierze roślinkę ze sobą – da to idealną możliwość do zasadzenia jej przed domem, na balkonie lub innym dozwolonym miejscu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Warsztaty mają charakter otwarty – uczestnicy mogą dołączyć w dowolnym momencie ich trwania.