31.10 \ Niedziela \ godz. 14:00

Życie i twórczość. Eryka i Jan Drostowie. Polskie Projekty Polscy Projektanci – oprowadzanie

\ Dla wszystkich
\ Wejście biletowane

Bohaterami 8. edycji cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci po raz pierwszy został duet – małżeństwo projektantów. Eryka i Jan Drostowie to tandem wybitny. Ich nowatorstwo, kreatywność i świetne wyczucie możliwości technologicznych szkła prasowanego, zaowocowało wzorami, które na trwałe zapisały się w historii dizajnu, nie tylko polskiego. Co o tym zadecydowało? Wspólne życie i praca niosą wiele wyzwań. Jak je ze sobą pogodzić? Poznajcie fascynującą opowieść o życiu i twórczości niezwykłej projektanckiej pary.

Wydarzenie w ramach wystawy „Eryka i Jan Drostowie” z cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci.

Prowadzenie: Gabriela Zbirohowska-Kościa

Bilety: Oprowadzanie jest wliczone w cenę biletu do Muzeum (normalny: 10 zł, ulgowy: 5 zł, rodzinny: 15 zł, dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny); obowiązują zapisy; liczba miejsc ograniczona;

Współorganizatorem wystawy „Eryka i Jan Drostowie. Polskie Projekty Polscy Projektanci” jest Muzeum Narodowe we Wrocławiu.