Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci

wernisaż:

czas trwania wystawy: jesień / zima 2020

miejsce: Muzeum Miasta Gdyni

Na bohatera kolejnej, siódmej już wystawy w cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci, wybraliśmy Janusza Kaniewskiego. Przedwcześnie zmarły projektant to postać niezwykła, człowiek pełen wizji, silnie związany z Gdynią. Współtworzył festiwal Gdynia Design Days, doradzał też Prezydentowi Gdyni w sprawie estetyki miasta. W 2020 roku mija 5 lat od jego śmierci.

Na wystawie w Muzeum Miasta Gdyni, angażującej wszystkie zmysły odbiorców, zaprezentowana zostanie twórczość Janusza Kaniewskiego, uznanego na świecie polskiego projektanta samochodów, wrażliwego na problemy przestrzeni publicznej. W atrakcyjny sposób przedstawimy oryginalne rysunki projektowe Janusza Kaniewskiego i jego zrealizowane projekty. Przybliżymy świat bliskich mu idei, w tym spojrzenie na dizajn jako narzędzie, które poprawia funkcjonalność naszego otoczenia i współtworzy lepszą przyszłość. Wystawę dopełnią elementy multimedialne: film o projektancie, interaktywna aplikacja oraz polsko-angielski katalog.